Az ebben a kategóriában megjelenő cikkek az egyes betegségek általános kezelési javallatai, receptjei állnak. A kapcsolódó cikkek tudnivalói és adatai alapján épülnek fel, azonban ki-ki maga megtervezheti az adott betegségnek és állapotnak leginkább megfelelő (alternatív) kezelést az éppen hozzáférhető gyógynövények és táplálékok felhasználásával. A gyógynövény-összeállítások alkotórészeinek arányai súlyrészben vannak megadva. Abban az esetben, ha az elkészíteni szándékozott recepthez hiányzik egy-két összetevő, próbáljunk meg hasonló sajátságokkal rendelkező más fajokat használni helyettük. (Folytatásos cikk …)
Fekélyek gyógyítása gyógynövényekkel


Belsőleg Keverjük össze egyenlő arányban az alábbiakat: Ulmus fulva kérge Glycyrrhiza glabra Symphytum officinale gyökér Althaea officinalis gyökér Töltsük a porkeveréket „00”-ás kapszulákba és vegyünk be naponta 3-4 alkalommal 2-2 darabot étkezés előtt. Megjegyzés: A fekélyek gyógyításához elengedhetetlen a kiegyensúlyozott táplálkozás: fogyasszunk kevesebb húst és több növényi fehérjét, szemes gabonákkal és babfélékkel helyettesítve a húsokat A bélműködést vastagbél tonikkal tehetjük szabályosabbá, tökéletesebbé, ha szükséges.
Kámforfa



Neve: Kámfor, Kámforfa (Cinnamomum camphora Laureaceae) Felhasznált részei, azaz a drogok: Leveléből kivont mézgagyantája. A Kámforfa fűszeres, keserű ízű, meleg, belsőleg mérgező. Érintett szervek: Szív, tüdő, máj. A Kámforfa hatóanyagai Tartalmaz egy jobbra forgató ketont, illóolajat, amelynek fő alkotóeleme a D-kámfor, és egyéb anyagokat. A kámforfa felhasználása A kámfor elsősorban kámforos olaj formájában ismert, amit a kámforfa kristályainak oliva- vagy más semleges olajban való oldásával állítanak elő. A kámforos olajat (Folytatásos cikk …)