Gyógynövények, virágok energetikai rezgés-információi: A Biorezonancia, bioenergetikai gyógyítás során felhasználjuk a szervezet sejtjeinek azon tudatosságát, tulajdonságát, mellyel hatékonyan reagálnak a számukra megfelelő frekvenciákra, bioenergetikai jelekre. Reagálnak, és felveszik a gyógyuláshoz szükséges energiát, rezgést, illetve azok információ- tartalmát (-bioenergetika). Bioenergetikai gyógymódok körébe tartozik a gyógynövény terápia is, alkalmazásuk során a sejtek, a gyógynövények bioenergetikai rezgés-információira reagálnak. A gyógynövények hatásmechanizmusa is a bioenergetika, rezonancia elvén működik, hiszen a növény egy adott, csak (Folytatásos cikk …)
Fejfájás gyógyítása gyógynövényekkel


Belsőleg Készítsünk teát az alábbi gyógynövények egyenlő mennyiségeiből: Scutellaria sp. Valeriana officinalis Rosmarinus officinalis Chamomilla recutita Mentha piperita Igyunk meg 1/2-ed csészével minden órában a forrázatból, melyet szorosan lezárt edényben készítünk el. Külsőleg Dörzsöljünk a homlokunkra és halántékunkra serkentő hatású olajat, például gyömbérből (Zingiber officinale), borsmentából (Mentha piperita), kúszó fajdbogyóból (Caultheria procumbens), vagy “Tigris Balzsam”-ot, “illóolajos Balzsam”-ot (utóbbi kettő Kínából származó, kereskedelemben kapható készítmény). Megjegyzés: Gyakran oka a fejfájásnak a (Folytatásos cikk …)
Gyomorégés gyógyítása gyógynövényekkel


Belsőleg Főzet vagy zselatin kapszulákba töltött porkeverék formájában: Taraxacum officinale gyökér – 1 rész Ulmus fulva – 1 rész Hydrastis canadensis – 1/8 rész Acorus calamus gyökér – 1/8 rész Igyunk meg egy csésze teát vagy vegyünk be 2 kapszulát óránként, illetve szükség szerint. Gyomorégés ellen használhatunk számos konyhai fűszernövényt is, 1 – 1 csipetnyit összekeverve ezekből és 1 kávéskanállal bevéve a keverékből egy pohár vízben. Megjegyzés: A gyomorégés többek (Folytatásos cikk …)
Illóolajok


Az illóolajok a vízgőzzel együtt desztilláló anyagok, melyek a normál hőmérsékleten elillannak, és általában a szaglóérzéket ingerlik. A gyógynövények nagy százaléka tartalmaz illóolajat, melyeknek eltérő kémiai szerkezetük alapján kb. 1000 féle képviselője ismert. Gyógyító hatású illóolaj tartalmuk azoknak a növényeknek van, melyeknek illóolaj tartalma 0,01%-ot meghaladja. Folyékony vagy glikozidos formában fordulnak elő, hatóanyagainak összetevőit a fenilpropil, a szeszkviterpén, monoterpén, a szénhidrogének, alkoholok, észterek, aldehidek, ketonok és oxidok alkotják. Az illóolajoknak (Folytatásos cikk …)
Szénhidrátok


A szénhidrátok a cukrok és polimerizált származékaik, a fotoszintézis során keletkező szerves széntartalmú vegyületek. Poliszacharidok (a cukormolekulák számától függően) lehetnek: a nyálkák, melyek vízzel összekeveredve megduzzadnak, sűrűn folyó kolloid oldatot képeznek, és ezáltal fokozzák a bél perisztaltikáját, lassítják más hatóanyagok felszívódását, ezt pl. gyógyszerek bevételénél figyelembe kell venni! Gyógynövények: lenmag, hárs, szentjános kenyér, fehér akácvirág, lándzsás útifű, mályva, édesgyökér, ibolyagyökér, ökörfarkkóró. a keményítő növények részére tartalék tápanyag, gyógyszerkészítésben segédanyag. a (Folytatásos cikk …)