Fehérfolyás gyógyítása gyógynövényekkel

Fehérfolyás (luekorrhoea). Belsőleg Készítsünk főzetet a következő gyógynövények egyenlő mennyiségéből: Arctostaphylos uva-ursi Petroselinum crispum gyökér Taraxacum officinale gyökér Arctium lappa gyökér Használjunk 28 g keveréket 2 csészényi vízhez. Igyunk meg 2 óránként egy csésze főzetet és ve­gyünk be hozzá 2 kapszula egyenlő rész kansasi kígyógyökérből (Echinacea angustifolia), aranygyökérből (Hydrastis canadensis) és mirhá­ból (Commiphora myrrha) összeállított porkeve­réket. Külsőleg Naponta egyszer végezzünk hüvelyöblítést fehér tölgy (Quercus alba) kérgéből vagy viaszgyökér (Myrica cerifera) kéregéből főzött teával. Megjegyzés: A kezelést 1-3 napos böjttel kell kezdeni, hacsak nem legyengült a szervezet, il­letve komolyabb elégtelenségek nem állnak fenn. A diéta legyen könnyű, vitaminokban és ásványi sókban gazdag, tápláló; fogyasszunk tehát sze­mes gabonaféléket, párolt zöldséget, valamint kevés babféleséget és tengeri moszatokat.

Fogyókúra gyógynövényekkel

Az alábbi recept biztosítja a kövérséggel járó leg­több probléma kezeléséhez szükséges enyhe mé­regtelenítő és erősítő hatást. Ez a recept a legjobb nyugati és kínai gyó­gyító tradíciók ötvözésével készült összeállítás, amely elősegíti a méregtelenítést, a salakanya­gok kiürülését a szervezetből, normalizálja a ke­ringést és hozzájárul a zsírszövet mennyiségé­nek csökkenéséhez. Könnyebben, könnyedebben recept: Kelp (tengeri moszat) – 12% Stephania (kínaí) – 8% Atractylodes (macrocephala) – 6% Poria cocos – 6% Zingiber officinálé – 4% Rhamnus purshiana – 5% Rheum palmatum – 5% Foeniculum vulgare  5% Echinacea angustifolia – 10% Larrea tridentata – 8% llex paraguariensis – 5% Brassica nigra mag – 8% Glycyrrhiza glabra gyökér – 3% Eugenia aromatica – 4% A Kelp normalizálja a pajzsmirigy anyagcseréjét; a Steohania, az Atractylodes macrocephala, az …

Tudjon meg többet ➢

Gyógynövények tulajdonságai

A gyógynövények igen lényeges vonása, hogy bennük különböző gyógyító tulajdonságok tár­sulnak. Minden fajnak specifikus hatása van a szervezet egyes részeire, bizonyos szervrendsze­rére, ugyanakkor bizonyos mértékben rendelkez­nek teljesen általános hatással is. Ha gondosan mérlegeljük, hogy a kezelendő betegség mely gyógynövényekkel és mely terápiával orvosolható a legsikeresebben, akkor lehetővé válik, hogy a betegség egészével késedelem nélkül szembe szálljunk, így gyors javulás, gyógyulás érhető el minden érintett szervben a gyógynövény lehető legkisebb adagjával. Minden gyógynövény vegyületek százait tar­talmazza, amelyek valamilyen hatást gyakorol­nak a szervezetre. Ezeknek a vegyületeknek leír­hatók élettani hatásaik, sajátosságaik, így tud­juk, hogy sok növény a csersavaktól összehúzó és vérzéscsillapító hatással rendelkezik, mások aromás illóolajoknak köszönhetik izzasztó, ser­kentő és szélhajtó sajátságukat. A gyógynövényes gyógyítás sok évszázados gyakorlata folyamán kifejezések, fogalmak szá­zai születtek …

Tudjon meg többet ➢

Vitaminok, ásványi anyagok

A vitaminok közül a C-vitamin főleg a gyümölcsökben található meg, de a nyírfalevél, a gyermekláncfű, és a csalán is sok C-vitamint tartalmaz. B-vitamin a gabona-magvakban, gyümölcsökben,az articsókában, a csalánban, csipkebogyóban, ribizliben, fokhagymában, áfonyában és a benedekfűben található meg nagyobb mennyiségben. A-vitamin (illetve karotin tartalom) sárgarépában, csonthéjasokban, csipkebogyóban, berkenyében, paprikában, bodzában, gyermekláncfűben, körömvirágban, articsókában, az E-vitamin csíraolajokban, növényi magvakban, csipkebogyóban található meg főleg. K-vitamint tartalmaz pl. a lucerna, kelvirág, csalán, fenyőtű, paraj, csipkebogyó. Magas ásványi anyag tartalmú növények a benedekfű, a csalán, a a fehér árvacsalán, fehér babhéj, a mezei katáng. Kálium leginkább a párlófűben, erdei mályvában, pitypangban, magnézium főleg a csipkebogyóban, cink például az erdei mályvában, palástfűben található meg. Vasat tartalmaz a csalán, a diótermés, mogyoró, mák és a petrezselyem. …

Tudjon meg többet ➢