Akne és egyéb bőrbajok gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg: Használjunk ezekre hatásos vértisztító szert, úgy mint:

  • Echinacea angustifolia vagy purpurea – 2 rész
  • Trifolium pratense – 1 rész
  • Kelp (tengeri moszat) – 1 rész
  • Arctium lappa – 1 rész
  • Taraxacum officinale gyökér – 1 rész
  • Glycyrrhiza ghbra – 1/2 rész

Töltsük a keveréket zselatin kapszulákba, és ve­gyünk be 2 óránként 2 kapszulát, amíg állapo­tunk jelentősen jobbra nem fordul.

Tudjon meg többet ➢

Fejfájás gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg Készítsünk teát az alábbi gyógynövények egyen­lő mennyiségeiből: Scutellaria sp. Valeriana officinalis Rosmarinus officinalis Chamomilla recutita Mentha piperita Igyunk meg 1/2-ed csészével minden órában a forrázatból, melyet szorosan lezárt edényben készí­tünk el. Külsőleg Dörzsöljünk a homlokunkra és halántékunkra ser­kentő hatású olajat, például gyömbérből (Zingi­ber officinale), borsmentából (Mentha piperita), kúszó fajdbogyóból (Caultheria procumbens), vagy „Tigris Balzsam”-ot, „illóolajos Balzsam”-ot  (utóbbi kettő Kínából származó, kereskedelemben kapható készítmény). Megjegyzés: Gyakran oka a fejfájásnak a be­lek és a gyomor működési zavara, máskor viszont stresszes, feszült állapot, megint máskor a vese vagy a májműködés gyengesége eredményezi. A belek működését és az emésztést rendbe kell hozni, esetleg enyhe hashajtóval, mint amilyen a vastagbél tonik.

Fekélyek gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg Keverjük össze egyenlő arányban az alábbiakat: Ulmus fulva kérge Glycyrrhiza glabra Symphytum officinale gyökér Althaea officinalis gyökér Töltsük a porkeveréket „00”-ás kapszulákba és vegyünk be naponta 3-4 alkalommal 2-2 dara­bot étkezés előtt. Megjegyzés: A fekélyek gyógyításához elen­gedhetetlen a kiegyensúlyozott táplálkozás: fo­gyasszunk kevesebb húst és több növényi fehér­jét, szemes gabonákkal és babfélékkel helyette­sítve a húsokat A bélműködést vastagbél tonikkal tehetjük szabályosabbá, tökéletesebbé, ha szükséges.

Székrekedés és hasmenés gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg Mindkét panaszra kitűnő orvosság készíthető a következőkből: Rheum palmatum gyökér – 6 rész Ulmus fulva – 1 rész Cinnamomum zeylanicum – 1 rész Adjunk a porkeverékhez annyi vizet, hogy nyál­kás massza képződjék, és formázzunk belőle borsó nagyságú, kicsiny pilulákat (pirulákat). Szárítsuk meg a pilulákat alacsony hőmérsékleten, majd márt­suk ezeket megolvasztott méhviaszba. Vegyünk be naponta 3×2-7 szemet belőle. A méhviasz bevonatnak köszönhetően a pilulák a vékony­bélben kezdik meg hatásukat kifejteni. Az egyik legjobb recept mindenféle bélpanaszra a dr. Christopher-féle vastagbél tonik.Vegyünk be ebből napjában 3×2 kapszulát; az adagot megemelhetjük, ha a kívánt hatást nem értük ef. Székrekedésre használhatunk a tömege által ható hashajtót, összekeverve a következő növények magvát: Plantago psyllium Linum sp. Salvia columbariae A magvakat bármilyen arányban keverhetjük. Áz­tassunk …

Tudjon meg többet ➢

Tályog gyógyítása gyógynövényekkel

Belsőleg Kapszulázzuk a következőket: Echinacea angustifolia, vagy purpurea por – 3 rész Larrea tridentata por – 3 rész Althaea officinalis gyökér – 1 rész Cayenne erőspaprika – 1/2 rész Vegyünk be 2 kapszulát 2 óránként. Ahogy javul a fertőzés állapota, úgy csökkentsük a szedés gyakoriságát 4 órára. Külsőleg Készítsünk pakolást a következőkből: Piantago sp. levele – 2-3 levél összezúzva Symphytum officinale levele – 1-2 levél összezúzva Cayenne erőspaprika – egy csipetnyi Althaea officinalis gyökér pora – egy csipetnyi Tegyük közvetlenül az érintett területre. Megjegyzés: Ez a kettős kezelés nagyon ha­tásos mindenféle fertőzésre, feltéve, hogy követ­kezetesen betartjuk a szigorú diétát. Hasznos le­het, ha egyidejűleg gyógynövényből készült hashajtót és vastagbél tonikot is alkalmazunk.

Zsírok, zsíros olajok

A zsírok az illóolajtól abban különböznek, hogy nem párolognak, és nem oldódnak alkoholban (a ricinus kivételével). Ezeket főleg magvakból, sajtolással nyerik ki (lenolaj, napraforgó, repce, ricinus, szerecsendió, mustármag). Ricinusolaj (oleum ricini): a Ricinus communis (önmagában-kezeletlenül mérgező mag, lásd. mérgező növények) magvaiból gyógyszertárilag sajtolt, színtelen olaj ricinolsavas és izoricinolsavas trigliceridből áll. A ricinolsav oxizsírsav, amely a ricinusolajból a vékonybélben lipáz nevű enzim hatására felszabadul, enyhén izgatja a bélfalat, és heves bélmozgást vált ki, de nem okoz fájdalmat, bélgörcsöket, alhasi vérbőséget, ezért terhesség és szoptatás alatt, illetve gyermekeknek is adható (csecsemőknek nem, mivel súlyos kiszáradásos állapotot okozhatnak!). A ricinusolaj gátolja a vastagbél antiperisztaltikáját (renyheségét), ezzel csökkenti a széklet kiszáradását, egyben mivel rossz a (többi zsírsavhoz képest) felszívódása a vékonybélből, ezért nagyobb része …

Tudjon meg többet ➢